Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kromě pravidlených setkávání a jednorázových akcí připravujeme i kurzy pro děti nebo jejich rodiče. Věnujte sobě i svým dětem zážitky a vzdělání, ty se neztratí, nezniční a nepodléhají inflaci.

Kurz hraní na flétnu pro děti od 4 let (lépe od 6ti) a dospělé - každý čtvrtek od 15 hod. v klubu, kurzovné 400 Kč za 20 půlhodinových lekcí, v případě zájmu volejte 723 642 500 nebo přijďte přímo na hodinu. Další informace dole.

V současné době připravujeme:

 • Hudební kurzy YAMAHA - Robátka pro děti od 4 do 18 měsíců - viz info dole 
 • Hudební kurzy YAMAHA - Krůčky pro děti od 1,5 do 4 let - viz info dole na stránce
 • Hudební kurzy YAMAHA - RYTMICKÉ KRŮČKY pro děti od 4 do 6 let

Obrazek

 • KURZ PRVNÍ POMOCI MAMA - Ve spolupráci s organizací ZdrSem a občanským sdružením Prázdninová škola Lipnice, o.s. chystáme na  20. únor 2010 pro všechny rodiče,  prarodiče a další zájemce kurz první pomoci se zaměřením na zvláštnosti u poskytování první pomoci dětem do pěti let věku! Kurz je veden netradiční formou praktických příkladů a modelových situací.
Jedná se o osmihodinový kurz pro maminky a osoby starající se o malé děti, lépe bez přítomnosti dětí. Na tomto semináři jsou účastníci seznámeni se život ohrožujícími situacemi, které mohou nastat během běžného dne při péči o dítě. Zážitkovou formou Vás naučíme jak na tyto situace reagovat a zvládat emoce. Kurz vede zkušená lektorka, autorka kurzu a členka našeho sdružení Mudr. Hanka Středová.
Témata: postup u bezvědomí, dušení, stavění velkého krvácení, resuscitace, volání záchranky, úrazy, popáleniny, prevence, křeče, horečka, otravy, zvracení, průjem, alergie a závažné infekce dýchacích cest.

Napiště nám o jaké kurzy a akce máte zájem na klub.dubacku@email.cz.

 


 Hudební kurzy pro děti od 4 měsíců do 6ti let

 • 14. ledna 2010 se můžete přijít podívat na Den otevřených dveří hudebních kurzů YAMAHA pro děti od 4 měsíců do 4 let přímo v Dubé! Kurzy probíhají a mají velký úspěch po celé ČR, hlavně v okresních a krajských městech. Více o kurzech na webových stránkách YAMAHY.

  Ve čtvrtek proběhne také informativní schůzka pro zájemce hudebních kurzů YAMAHA pro děti od 4 do 6ti let věku. od 15 hod. RYTMICKÉ KRŮČKY. Kurzy povede paní učitelka Jaroslava Sloupová. Děti zvládají hravou formou základy hudební nauky ve spojení s praktickými činnostmi a důraz je kladen především na rozvoj hudební představivosti.

  K tomu slouží zejména:

  • vnímání metra, rytmu a interpretace na dětské hudební nástroje
  • rytmizace, melodizace a scénické vyjádření říkadel
  • intonace pomocí solmizačních slabik
  • orchestrální hra s využitím klasických i dětských hudebních nástrojů
  • cílený poslech spojený s intenzivním vnímáním hudby

  Elementární hra na hudební nástroje (zobcová flétna, keyboard, melodické rytmické nástroje…) může ulehčit rozhodnutí o typu případného dalšího instrumentálního vzdělávání.

   


  Kurz hraní na fétnu pro děti od 4 let a dospělé 

  Vede: Mgr. Veronika Matějková
  ke stažení: LETÁČEKod 26.11. v 15 hodin v klubu v knihovně

  Vhodné pro děti od 4 let (lépe od 6ti) až po babičky . "Pískáme pro zdraví a pro radost."

 • HRA podporuje správné dýchání u dětí a jejich tvořivost
 • při pravidelném tréninku funguje jako prevence respiračních onemocnění
 • zlepšuje motoriku a koordinaci
 • je vědecky dokázáno, že děti, které se věnují hudbě mají lepší výsledky v matematice 

  Děti potřebují vlastní flétničku a pastelky, doporučujeme pořídit si vlastní sešit Ivety Hlavaté - Hrátky s flétnou, písničkami a pastelkami.

  Kurzovné 400 Kč za 20 půlhodinových lekcí.

  Co přivedlo k flétničce lektorku kurzu:

  "Jako malá jsem bývala často nemocná (zdravé pražské prostředí na Vinohradech s topením výhradně na uhlí) a dětská lékařka mojí mamince doporučila začínající „experiment“ pana profesora Žilky. Tento vynikající hudební pedagog rozjížděl projekt, při němž děti prostřednictvím hry na flétnu rozvíjely své hrudníčky a zlepšovaly  a prohlubovaly své dýchání. A ještě při tom vyluzovaly zvuky a setkávaly se s kamarády. Později jsem se s panem profesorem setkala ještě jednou, to už jako skoro dospělá, při studiu na střední pedagogické škole. Tady nás jako budoucí učitelky z mateřinky přesvědčoval, abychom hru na flétničky provozovaly s dětičkami a nenechaly se odrazovat názory, že na hru na hudební nástroj mají naše mrňata ještě čas. Ač hudební pedagog, nesledoval svým projektem cíl vyhledávat malé hudební  zázraky. Chtěl přispět ke zdravému  vývoji dětí  tím, že je naučí  správnému  dýchání. A to se mu tehdy opravdu dařilo. Později byly jeho snahy trochu zapomenuty. Ale protože to opravdu fungovalo, nabízím předávání zkušeností dál. A mimochodem. Funguje to i v dospělosti. Skoro jako když se zadýcháte u cvičení nebo zpěvu. Dostaví se příjemné pocity, škodliviny se z těla vyfoukají a ještě umožníte ostatním hudební zážitek. Takže, co vám brání přidat se ke svým ratolestem a foukat s nimi."     Veronika Matějková

   

   

   

   

 •