Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Na této stránce Vám chceme zprostředkovat naše ověřené tipy na výlety, informovat Vás o akcích vhodných pro rodiny s malými dětmi a nasměrovat Vás na zajímavé odkazy internetových stránek. Pošlete nám i Váš tip nejlépe z okolí Dubé !

Dubá a okolí

Koupaliště Nedamov - květen až září - Je to pěkné přírodní koupaliště zhruba 500m od centra Dubé, písečná pláž vybízející ke stavění hradů, houpačky, skluzavky, minigolf, ping-pong, možnost rybaření, o letních prázdninách letní kino. Hezká procházka se zastavením ve stánku v kempu. Mimo hlavní sezonu je tu klid a volný plácek na hrátky v trávě.

V zimě otevřeno není, ale pokud se projdete kolem koupaliště - v podstatě ho skoro celé obejdete a pokračujete po vedlejší cestě do kopce a loukou dál, pak doleva do lesíčka, dostanete se na rozcestí, vlevo se dostanete k rybníku a místu, kterému se říká Na Mlejnku, místo je pohádkové, ale pokud budete mít kočárek je to celkem náročný sešup dolů. Pokud budete pokračovat rovně, turistická trasa Vás zavede až do Dubé, dá se to zvládnout i s kočárkem, ale cesta je také v jednom úseku náročná - prudké skalnaté stoupání, které může hodně klouzat. A nebo můžete udělat výlet do lesů, turistická stezka vedoucí do kopce vpravo, tam to ale na kočárek není. 

Doksy

Muzeum ČTYŘLÍSTEK 

Vyhlídkové plavby po Máchově jezeře.

Kalendář akcí v Doksech a okolí najdete na odkaze: http://www.doksy.com/ dole vlevo.

Česká Lípa

Kde fungují o prázdninách vláčky motoráčky:   http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/auto-nechte-doma-jedte-vlackem-motorackem-20130711.html

I pro miminka bude jistě zajímavé navštívit Veřejné akvárium v České Lípě. 

Kam za kulturou v České Lípě najdete na http://turistika.mucl.cz/zazitky-kultura/.

V České Lípě je u obchodního domu Andy v provozu 24 hodin denně MLÉČNÝ AUTOMAT

Liberecký kraj

Radvánovice u Turnova areál Šťastná země. Otevírací doba: květen - září 9 - 19 hod., o prázdninách do 20 hod. Vstupné mimo speciálních akcí 70 Kč na osobu. Vstupné paltí v celém areálu včetně PROŽITKOVÉHO GEOPARKU. S klubem plánujeme návštěvu v srpnu na "Slaměné slavnosti".

Zámek Sychrov, Stálé výstavy: zámecká akvária ve sklepeních a pohádkový svět v bývalé konírně

ZOO Liberec, Botanická zahrada, Babylon

Praha a Střední Čechy

V Botanické zahradě od 2.4. do konce měsíce probíhá motýlí klubání - výstava Tropičtí motýli, úterý - neděle 9-18 hod.

ZOO Praha

Zajímavé webové stránky

Tipy na výtvarené činnosti:

http://www.i-creative.cz/
http://www.terescinotvoreni.wz.cz/Techniky.htm
http://www.amelka.cz/

 

 PeknyDen.cz - rodinný průvodce nejen pro volný čas peknyden.cz - Rodinný průvodce nejen pro volný čas

Ententyky.cz  ententyky.cz - Programy pro děti a jejich rodiče

rodina.cz  rodina.cz - Každodeník o dětech i rodičích

emimino

emimino.cz - Vše o těhotenství, porodu, dětech, výchově a rodině - encyklopedie mateřství, diskuze, poradny, deníčky, bazárek a další.

 

 

headerlogokzn.pngkudyznudy.cz -Toužíte prožít něco neobvyklého? Chcete si zpříjemnit dovolenou či výlet? Trávíte rádi svůj volný čas aktivně? Proč jezdit daleko, když Česká republika skýtá širokou škálu možností aktivního vyžití. Vodítkem, jak prožít něco zajímavého, vám v kteroukoliv roční dobu budou stránky Kudy z nudy, projekt České centrály cestovního ruchu –CzechTourism. 

 

Obrazekwww.zdrsem.cz - Kurzy první pomoci zážitkem, diskuse, tipy, zajímavé odkazy. Zážitek je nepřenositelný a zapamatujete si mnohem více než při běžných kurzech a seminářích! Vřele doporučujeme !

Bezpečnostní audit domova - vynikající příručka pro rodiče - nejvíc úrazů se stává v domácnosti a najít pasti na Vaše dítě nemusí být snadné. Vydala společnost Dětství bez úrazu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ranch B - Sušice

(Zuzka M., 18. 4. 2011 12:06)

Navštivte Ranch B - Sušice /z Dubé směr Dřevčice-Heřmánky - Loubí - Sušice/ Projížďky na koních v nádherné krajině! + mnoho ochočených zvířátek. Pro děti i dospělé krásný zážitek! Doporučuji!