Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na této stránce Vám chceme zprostředkovat naše ověřené tipy na výlety, informovat Vás o akcích vhodných pro rodiny s malými dětmi a nasměrovat Vás na zajímavé odkazy internetových stránek. Pošlete nám i Váš tip nejlépe z okolí Dubé !

Dubá a okolí

Koupaliště Nedamov - květen až září - Je to pěkné přírodní koupaliště zhruba 500m od centra Dubé, písečná pláž vybízející ke stavění hradů, houpačky, skluzavky, minigolf, ping-pong, možnost rybaření, o letních prázdninách letní kino. Hezká procházka se zastavením ve stánku v kempu. Mimo hlavní sezonu je tu klid a volný plácek na hrátky v trávě.

V zimě otevřeno není, ale pokud se projdete kolem koupaliště - v podstatě ho skoro celé obejdete a pokračujete po vedlejší cestě do kopce a loukou dál, pak doleva do lesíčka, dostanete se na rozcestí, vlevo se dostanete k rybníku a místu, kterému se říká Na Mlejnku, místo je pohádkové, ale pokud budete mít kočárek je to celkem náročný sešup dolů. Pokud budete pokračovat rovně, turistická trasa Vás zavede až do Dubé, dá se to zvládnout i s kočárkem, ale cesta je také v jednom úseku náročná - prudké skalnaté stoupání, které může hodně klouzat. A nebo můžete udělat výlet do lesů, turistická stezka vedoucí do kopce vpravo, tam to ale na kočárek není. 

 

Cinibulkova naučná stezka - kdo rád tráví čas v přírodě, bude se mu tady líbit. Prošli jsme jen část stezky a viděli pěknou vyhlídku a parádní skalní bludiště. Není vhodné pro kočárky.

 

Rozhledna Vrátenská hora - rychlý nenáročný výlet (parkoviště není daleko od rozhledny) pro příznivce výšek. I když rozhledna není od parkoviště vidět, je z ní krásný výhled na Bezděz, Ralsko i Milešovku.

Doksy

Muzeum ČTYŘLÍSTEK 

Vyhlídkové plavby po Máchově jezeře.

Kalendář akcí v Doksech a okolí najdete na odkaze: http://www.doksy.com/ dole vlevo.
 
 

Česká Lípa

Kde fungují o prázdninách vláčky motoráčky:   http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/auto-nechte-doma-jedte-vlackem-motorackem-20130711.html

I pro miminka bude jistě zajímavé navštívit Veřejné akvárium v České Lípě. 

Kam za kulturou v České Lípě najdete na http://turistika.mucl.cz/zazitky-kultura/.

Dětská herna KOKINO - super zábava pro prcky i větší děti. Navštívily jsme s klubíkem několikrát a moc se nám tam líbilo. Vždycky nám nepřálo počasí na cestu, ale hromadný odjezd  linkovým autobusem se dal zvládnout - kočárek pro prcky byl potřeba ( cca 15 min chůze ze zastávky Česká Lípa Borská).

Naučná stezka Peklem - tuto trasu jsme s maminkami podnikly minulý rok. Za pomoci dospěláku nebo větších dětí, jde trasa projít i s kočárkem. Moc se nám tam líbilo. Na jaře zde roste velká spousta bledulí - na vlastní oči jsme neviděly, ale musí to být krása.

3D bludiště v Dubici - pěkná, velká prolézačka pro malé i velké. Super pro aktivní rodiny - možnost vyzkoušet vodní sporty v přilehlém sportovním areálu. Najdete tu také malou vodní atrakci pro děti - potůčky, stříkající voda...Byli jsme tu již několikrát, dětem se velmi líbilo.

Liberecký kraj

Radvánovice u Turnova areál Šťastná země.

Zámek Sychrov

 

 

ZOO Liberec, Botanická zahrada, Babylon - kde můžete navštívit Aquapark, IQpark, Lunapark, a planetárium. Naproti Babylonu je iQLANDIA - dům plný zkoumání, bádání a  vědy (spíše pro větší děti).

Ústecký kraj

Dětský svět Méďa v Bohušovocí u Terezína - několika hodinová zábava pro malé i velké do 12 let. Klouzačky, prolézačky, togogán, autíčka jezdící na žetony, vnitřní fotbalové hřiště, kostky... Vyzkoušeno Dubáčky a doporučujeme všem, kdo tam ještě nebyl!

ZOO Děčín - milá malá zoologická zahrada, kteru zvládnete projít i s malým dítětem a nezabere Vám to celý den. Najdete tu zvířátka, ale i hrací prvky pro děti (ketré zvířátka úplně nebaví) - prolézačky, dřevěné kostky, kuželkovník, velký hrad s klouzačkami... K zakoupené vstupence je vstup do expozice Rajskoých ostrovů zdarma.

 

Praha a Střední Čechy

Botanická zahrada

ZOO Praha

Zřícenina hradu Zvířetice - výlet na toto romantické místo můžete spojit s jízdou vlakem např. z Doks, vystoupit v Bakově nad Jizerou a zbytek dojít pěšky. Zřícenina je vidět z nádraží. Cesta se dá zvládnout i s kočárkem - do kopce ke zřícenině je potřeba mužská síla.

Mirákulum - tento zábavný park jsme navštívili již několikrát, dovádění pro děti a dospělé, každý rok zde najdeme něco nového. Doporučujeme a určitě se sem zase vypravíme.

Duhový park v Třebovli - zatím náš poslední výlet, který odrazoval dalekou cestou. Ale určitě za to ta cesta stála - pro aktivní děti i rodiče - zábava i pro menší děti. Možnost porovnat své síly s ostatními, byla moc fajn. Hodně jsme se zapotili, ale také nasmáli. Doporučujeme!

Zajímavé webové stránky

Tipy na výtvarené činnosti:

http://www.i-creative.cz/
http://www.terescinotvoreni.wz.cz/Techniky.htm
http://www.amelka.cz/

 

 PeknyDen.cz - rodinný průvodce nejen pro volný čas peknyden.cz - Rodinný průvodce nejen pro volný čas

Ententyky.cz  ententyky.cz - Programy pro děti a jejich rodiče

rodina.cz  rodina.cz - Každodeník o dětech i rodičích

emimino

emimino.cz - Vše o těhotenství, porodu, dětech, výchově a rodině - encyklopedie mateřství, diskuze, poradny, deníčky, bazárek a další.

 

 

headerlogokzn.pngkudyznudy.cz -Toužíte prožít něco neobvyklého? Chcete si zpříjemnit dovolenou či výlet? Trávíte rádi svůj volný čas aktivně? Proč jezdit daleko, když Česká republika skýtá širokou škálu možností aktivního vyžití. Vodítkem, jak prožít něco zajímavého, vám v kteroukoliv roční dobu budou stránky Kudy z nudy, projekt České centrály cestovního ruchu –CzechTourism. 

 

Obrazekwww.zdrsem.cz - Kurzy první pomoci zážitkem, diskuse, tipy, zajímavé odkazy. Zážitek je nepřenositelný a zapamatujete si mnohem více než při běžných kurzech a seminářích! Vřele doporučujeme !

Bezpečnostní audit domova - vynikající příručka pro rodiče - nejvíc úrazů se stává v domácnosti a najít pasti na Vaše dítě nemusí být snadné. Vydala společnost Dětství bez úrazu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ranch B - Sušice

(Zuzka M., 18. 4. 2011 12:06)

Navštivte Ranch B - Sušice /z Dubé směr Dřevčice-Heřmánky - Loubí - Sušice/ Projížďky na koních v nádherné krajině! + mnoho ochočených zvířátek. Pro děti i dospělé krásný zážitek! Doporučuji!