Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Jsme rádi, žOdkaz na stranky města Dubáe nám město Dubá umožňuje za symbolický poplatek využívat prostory a přispívá nám také na základní provoz klubu. Bez této podpory by mohl klub jen těžko existovat. Na oplátku se zapojujeme do dění v Dubé   a přispíváme svou činností i při konání společenských akcí ve městě.

 

banner2_1_opr.gifMěsto Dubá díky činnosti našeho sdružení, MŠ, ZŠ, dalších spolků a města získala 3. místo v celostátní soutěži Obec přátelská rodině 2011 v kategorii 501 - 2000 obyvatel. Výhrou město získalo neinvestiční dotaci na prorodinné aktivity v roce 2012 v částce 120.000 Kč. Město tím přispělo i na rozvoj našeho sdružení. Děkujeme.

 

logo_new.jpg

Jsme členem Sítě pro rodinu (dříve Sítě mateřských center) a spolupracujeme s krajskou koordinátorkou Lenkou Pohlodkovou (dříve s Lenkou Ackermanovou).

Spolupráce mimo jiné do Dubé přinesla sdílení dobré praxe, metodické vedení, udržitelný rozvoj centra, atd...

Na setkáních sdílíme s ostatními členy své zkušenosti a inspirujeme se pro naši činnost.

 

ObrazekMortimer English Club: v budově malé školy probíhají kurzy angličtiny pro děti i dospělé hravou formou. Více informací na www.mortimer-anglictina.cz. Kurzy vedou Irena a Petr Žalovičovi, ukázky výuky probíhají nárazově i v klubu.

 

 

ObrazekDo základní školy v Dubé chodíme jednou ročně navštívit chovatelský kroužek, což je vždy silný zážitek nejen pro děti, ale i pro rodiče. Zažili jsme několik skoro infarktových situací maminek, když zjistili, že jejich malinké dítko se neštítí velkého pavouka nebo si bere do ruky korálovku.

 

Odkaz na stránky školkyDalší důležitou spolupráci máme s Mateřskou školou Dubá. Mateřská školka nás zve na některé z jejich akcí, v roce 2008-2009 to byl například Mikuláš, plavání v České Lípě, focení, Čarodejnice nebo Posvícení. Klub pro změnu v MŠ zorganizoval v roce 2009 divadelní představení O pejskovi a kočičce. Zájemkyně z řad učitelek MŠ měli zdarma kurz První pomoci MAMA, který pořádalo OS ve spolupráci se společnsotí ZDrSEM. V rodinném centru se děti připravují na kolektiv, který je čeká následně v MŠ.

 

Díky spolupráci klubu, školky a obce se podařilo zrealizovat projekt rekonstrukce zahrady MŠ pod názvem "Jaro, léto, podzim, zima - v zahradě je vždycky prima". Vybavení a úpravy zahrady byly financovány Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Městem Dubá. Zahradu se školkou nyní společně využíváme.ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Slavnostní otevření zahrady