Jdi na obsah Jdi na menu
 

První setkání se uskutečnilo:

·         13.12.2007 – "Cvičení a hrátky rodičů s dětmi" v tělocvičně ZŠ Dubá, první cvičení organizovaly Irena Žalovičová, Veronika Kadlečková a od roku 2009 Jana Pravdová. Diplom za pravidelnou docházku by si zasloužila Kačenka Pokorná s maminkou a tatínkem, na tu bylo spolehnutí, že vždycky přijde.

·         2.1.2008 "Středeční setkávání" v klubu u knihovny. Pro setkávání maminek v klubu dala první impuls paní Červená z úřadu, hledala maminky, které by klub navštěvovaly, aby prostory vedle knihovny byly využívané. Těmito prvními maminkami byly Kateřina Janďourková, Irena Žalovičová a Petra Vokolková.

Obec od úplného počátku poskytuje prostory zdarma a hradí veškerou spotřebu energie a vody. Na víc každý rok hradí autobus na letní výlety. V roce 2008 byl jeden do ZOO Praha a v roce 2009 ZOO Praha a Šťastná země v Radvánovicích. Výlety mají pokaždé velký úspěch a v roce 2009 jsme museli pro velký zájem objednat autobus pro 60 lidí.

První prostředky na nákup hraček nám poskytla paní starostka Mgr.Špesová. Další hračky, pastelky apod. se do klubu dostali díky maminkám – Veronika Kadlečková, Soňa Pokorná, Romana Holíková byly první, které nás nazásobily. V září 2009 nám některé vyřazené hračky nabídla i školka.

Spolupracujeme se školkou, ta nás zve na akce, které sama pořádá jako byl Mikuláš, Masopust, Pálení čarodějnic, Den otevřených dveří apod.

ObrazekNárazově jsme v roce 2008 jezdili do bazénu v České Lípě a v květnu 2008 byli asi 3 maminky i se školkou, kde doplnili autobus.

Dvakrát ročně navštěvujeme Chovatelský kroužek ve škole

Maminky mají také možnost navštěvovat keramický kroužek ve škole i s malými dětmi. Lze si do dílny přivézt i kočárek nebo s malými dětmi zhruba od 3 let vyrábět jednoduché figurky. 

30.1.2009 v MŠ pohádka, kterou zajistil Klub malých Dubáčků:

O PEJSKOVI A KOČIČCE, Jak myli podlahu, Jak šli na poštu
představení na motivy Josefa Čapka
Hráli loutkoherečky divadla Bubec - Renata Kubišová a Arjana Shameti
loutky a scéna : ak. sochař Čestmír Suška
Představení trvalo 45 minut a je vhodné pro menší děti z mateřských škol, loutky jsou velké 45 cm. Děti byly vtahovány do představení a hrály spolu s herečkami. Tato představení hrají herečky již několik let v nemocnicích v rámci teatroterapie pro dlouhodobě nemocné malé pacienty a jejich rodiče.

6.5.2009 proběhla první „předváděčka“ v rámci týdne opravdových plen, kterou nám nabídla paní Andrea Brixí, která provozuje internetový ekokrámek.

První akcí pouze pro maminky byl výjezd do Prahy do divadla, bylo nás sedum a shlédly jsme muzikálové představení "Tři mušketýři".

Za nejvýraznější úspěch klubu v době, kdy ještě nebyl ani registrován jako občanské sdružení byla spolupráce s městem a mateřskou školou. Díky spolupráci se podařilo získat prostředky na rekonstrukci zahrady MŠ.

A je tu září 2009, registrujeme Klub malých Dubáčků jako občanské sdružení a rozvíjí se činnost. Přípravný výbor se skládá ze Zuzky Macurové, Ireny Žalovičové a Veroniky Kadlečkové. Doufáme, že se přidají i další maminky a o dalším vývoji klubu se už můžete seznamovat na dalších stránkách tohoto webu. 

 

Náhledy fotografií ze složky Úplné začátky v klubu